Poslední tanec Toronta aneb jsou Maple Leafs na prahu přestavby?

Když hudebník Tom Petty v roce 1993 nahrál se svou kapelou Heartbreakers písničku „Mary Jane’s Last Dance“ tak podle některých se Petty v písni loučí se svou první manželkou Jane Benyo ačkoliv se manželé oficiálně rozvedli až za tři roky. V posledních dnech se zdá, že GM Maple Leafs Kyle Dubas také píše svou píseň na rozloučenou s Maple Leafs a Toronto tak čeká na svůj poslední tanec.

Změny, které byl Kyle Dubas po konci minulé sezony nucený provést se bohužel nedají vzhledem k platovému stropu Maple Leafs nazvat klíčovými příchody za cílem bojovat o Stanley Cup.

A právě boje o Stanley Cup měly být každoročním cílem Maple Leafs od příchodu Brendana Shanahana potažmo Mitche Marnera, Willyho Nylandera, Austona Matthewse nebo Johna Tavarese.

A jestliže se Leafs v posledních čtyřech, pěti letech tomuto cíly prakticky ani o píď nepřiblížili, tak během letošního léta se zdá být tenhle cíl ještě dále. A co je horší, tak se zdá, že se nám tenhle cíl pomalu, ale jistě vzdaluje.

GM Maple Leafs totiž v posledních dvou letech prakticky rozboural kvalitní brankářskou dvojici Andersen, Campbell.

A když v loňské sezoně nevyšla riskanntí sázka na Petra Mrázka, tak proč stejně riskantně nevsadit před novou sezonou na Murrayho a Samsonova, že?

Je zřejmé, že Maple Leafs neuvěřitelně riskují v tom, jak obrovskou nejistotu oba brankáři v tento moment přinášejí. Kyle Dubas zjevně doufá v to, že oba brankáři budou lepší, než předvedli v poslední době. A to se vůbec nemusí vyplatit. Rozhodně ne v momentě, v jakém se Maple Leafs aktuálně nacházejí.

Je tady sice jistá naděje, že útok Toronta vyváží špatné výkony v brankovišti. V poslední sezoně Maple Leafs skončili čtvrtí v základní části přestože měli s průměrem 3,07 inkasované branky 14. nejhorší brankoviště. To ale nemůže fungovat v playoff.

Jenže teď mají Maple Leafs prakticky poslední pokus. Pouze 4 hráči současné sestavy totiž mají platnou smlouvu déle než v dalších dvou sezonách.

Pokud nepočítáme obránce Rasmuse Sandina, který stále čekají jako chráněný volný hráč na podpis nové smlouvy tak hned deseti hráčům skončí po příští sezoně 2022-23 jejich smlouvy. Dalším sedmi hráčům skončí smlouva v roce 2024 včetně útočníků Austona Matthewse a Williama Nylandera. To je výrazná většina současné sestavy.

Déle než pro další dvě sezony mají aktuálně platnou smlouvu pouze kapitán John Tavares a Mitch Marner (oba do roku 2025), nově příchozí Calle Järnkrok (až do roku 2026) a obránce Morgan Rielly do konce sezony 2029-30.

Maple Leafs tak mají zjevně poslední sezonu na to, aby v současné sestavě uhráli více než pouze jediné kolo playoff. Už pro sezonu 2023-24 bude téměř polovina sestavy zřejmě odlišná i když se dá předpokládat, že hráči jako David Kämpf nebo Michael Bunting by mohli podepsat v Torontu nové smlouvy. I tak budou Leafs po příští sezoně skládat prakticky tři nové útoky. A pokud se nová sezona nevydaří ani Murraymu v brance tak budou hledat také nové složení brankoviště.

A to se už v podstatě rovná celkové přestavbě minimálně z pohledu základní sestavy.

A mimochodem, v roce 1993 byli Maple Leafs jenom kousek od Finále Stanley Cupu.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.