Začíná Turnaj nováčků i s Filipem Králem. Sezona je tady

Dlouhá letní přestávka Maple Leafs je u konce. Dnes večer začíná tradiční Turnaj nováčků za účasti mladého výběru Maple Leafs.

Pro Toronto to je v Traverse City třetí účast po tom, co byl v roce 2020 turnaj kvůli nemoci Covid-19 zrušený. Poprvé se Leafs v Traverse City představili v roce 2019. Před rokem 2019 Maple Leafs spolupracovali na turnaji nováčků s dalšími kanadskými týmy. V roce 2018 se turnaj konal v quebeckém Lavalu. Do roku 2017 potom Leafs pořádali turnaj v domácím Londonu.

Letošního ročníku se účastní pět týmů. Pořádající klub Detroit Red Wings, Dallas Stars, St. Louis Blues a Columbus Blue Jackets. Maple Leafs jsou potom jediným týme, který se potká se všemi týmy. Ostatní hrají pouze 3 zápasy.

Sestava hráčů Maple Leafs navazuje na letní Development kemp, kterého se účastnilo 44 hráčů včetně 14 různých výběrů Toronta. Turnaje v Traverse City se účastní hned 19 hráčů z tohoto kempu.

Celkem sestava Maple Leafs obsahuje 27 jmen. Z toho je 16 útočníků, 8 obránců a 3 brankáři.

11 hráčů bylo draftováno Maple Leafs v nedávných draftech – Nick Abruzzese, Semyon Der-Arguchintsev, Pontus Holmberg, Mikko Kokkonen, Filip Král, Brandon Lisowsky, Fraser Minten, Axel Rindell, Nick Robertson, William Villeneuve a Ty Voit.

Kromě 11 výběrů z draftu je v sestavě dalších pět hráčů se smlouvou pro NHL (Curtis Douglas, Max Ellis, Pavel Gogolev, Braeden Kressler, Alex Steeves), dalších pět hráčů se smlouvou pouze pro AHL (Luke Cavallin, Tommy Miller, Keith Petruzzelli, Marshall Rifai, Graham Slaggert) a šest hráčů s dohodou o amatérské zkoušce – Marco Costantini, Pano Fimis, Avery Hayes, Kasper Larsen, Sean McGurn, Noah Van Vliet.

Hlavním koučem výběru nováčků bude asistent Sheldona Keefea Manny Maholtra. Tomu budou k ruce další asistenti – Duanté Abercrombie, Jordan Bean, Danielle Goyette, John Snowden a Hannu Toivonen.

Na výběr bude dohlížet také asistent Generálního manažera Maple Leafs pro vedení nižších soutěží Ryan Hardy.

Mezi největší lákadla v sestavě Toronta bude patřit určitě Nick Robertson, který již brzy na kempu Maple Leafs bude usilovat o místo v sestavě pro NHL.

„Vím, že jsem si jistý, že jsem takovým hráčem, který může hrát v dresu Leafs. Mým cílem samozřejmě není vrátit se do americké ligy, mým cílem je hrát v NHL,“ řekl Robertson před začátkem turnaje.

Dalším hráčem se zkušenostmi z NHL je Nick Abruzzese. Ten má za sebou 9 zápasů loňské sezony po tom, co mu skončila sezona v NCAA. Uvidíme, jestli se dokáže probojovat do sestavy také v letošní sezoně.

V dresu Maple Leafs si ve třech zápasech loňské sezony zahrál také Alex Steeves. Jeho místo je ovšem u Marlies v AHL.

V dresu Marlies bychom mohli v letošní sezoně vídat také Pontuse Holmberga, který za Marlies odehrál 6 zápasů loňské sezony po tom, co mu prozměnu skončila sezona ve švédské nejvyšší soutěži.

Těšíme se také na českého obránce Filipa Krále, který má za sebou první kompletní sezonu v AHL. V loňském roce si Král během Development kempu poranil žebra a Turnaje nováčků se tak nemohl účastnit. V sezoně potom ale odehrál 58 zápasů v dresu Toronta Marlies. Věřme, že ho v budoucnu uvidíme také v dresu Maple Leafs jako nástupce Tomáše Kaberleho.

Na turnaji bude ovšem kvůli vleklému zranění chybět centr Mikhail Abramov. Také on má za sebou první kompletní sezonu v AHL. V dresu Marlies odehrál 66 zápasů s bilancí 7 branek a 21 asistencí. Na konci sezony se ale zranil a stále ještě není stoprocentně vyléčený. Podle Generálního manažera Toronta Marlies Ryana Hardyho tak zůstává pro Abramova prioritou připravit se na sezonu než to, aby se ukázal na Turnaji nováčků.

Kromě zraněného Abramova neuvidíme ani hráče, kteří se připravují na sezonu v NCAA (Matthew Knies) nebo na sezonu v evropských soutěží jako Topi Niemela ve Finsku.

Čekají nás tak první čtyři zápasy mladého výběru Maple Leafs v pěti dnech a bude rozhodně zajímavé sledovat jak se mladé naděje Toronta připraví na sezonu.

A Ryan Hardy jasně určil, co je cílem následujících dnů.

„Jdeme do toho s velmi konkrétním cílem a tím je vyhrát. Tímto turnajem v Traverse City chceme nastavit tón pro tréninkový kemp Maple Leafs. To je naše očekávání a tak k tomu budeme přistupovat každý den,“ řekl.

Je zřejmé, že sezona je opravdu blízko. A my budeme zase u toho. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.