Ohlédnutí za Turnajem nováčků

Mladý výběr Toronta Maple Leafs zakončil letošní Turnaj nováčků v Traverse City s jedinou výhrou. Celkově Toronto zaznamenalo ve čtyřech zápasech bilanci 1-2-1.

Z přípravných zápasů velmi různorodě poskládaných týmů nelze sice vyvozovat příliš vážné závěry, ale přesto musím říct, že jsem čekal o něco lepší výsledek.

Maple Leafs dokázali porazit pouze mladý výběr Dallasu poměrně přesvědčivým skóre 6-2. Dallas následně porazil „domácí“ Detroit Red Wings (5-4) a také St. Louis Blues (7-1). Právě s Blues Maple Leafs ve svém druhém zápase na turnaji utrpěli největší porážku 3-8. Následovala těsná prohra 2-3 s mladým výběrem Columbusu a na závěr turnaje prohra 4-1 s Detroitem.

Nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs byl útočník Alex Steeves, který ve třech zápasech posbíral 4 body. Následoval útočník Graham Slaggert se třemi body ve třech zápasech. Tři body posbírali také Max Ellis a Pontus Holmberg, kteří odehráli všechny 4 zápasy.

Nejlepšími střelci týmy byli Semyon Der-Arguchintsev a Graham Slaggert, kteří se v celém turnaji trefili dvakrát.

Třiadvacetiletý Graham Slaggert byl asi největším překvapením v mladé sestavě Maple Leafs. Tento nedraftovaný američan podepsal na jaře svou první profesionální smlouvu s Torontem Marlies a nyní ho tak čeká první profesionální sezona v kariéře. Poslední 4 sezony totiž nastupoval za University of Notre Dame v NCAA, kde v poslední sezoně dokonce nosil kapitánské „C“. Po konci loňské sezony v NCAA stihl ještě 2 zápasy v dresu Marlies. Je to velmi dobře vybavený hráč, který je velmi užitečný na obou koncích kluziště. V jeho hře nechybí velmi dobré bruslení, fyzická hra a dobrý přehled ve hře s pukem i bez něj. Turnaj v Traverse City zahájil na místě 4 centra, ale následně se posunul do prvního útoku mezi Holmberga a Ty Voita. Je třeba ale říct, že v těch zápasech nehrál ani jeden z trojice Steeves, Nick Robertson a Nick Abruzzese. Jenom na něj teď bude, aby rozhodl, jestli svou první profesionální sezonu začne v AHL nebo ECHL.

Velmi zajímavým hráčem byl také obránce Marshall Rifai. Ten se ukazoval ve velmi dobrém světle už na červencovém Development kempu. Ani on nebyl nikdy draftovaný a stejně jako Slaggert přichází také Rifai k Marlies z univerzitní NCAA. Poslední 4 sezony odehrál za Harvard University. Jeho fyzická hra a síla na puku stojí rozhodně za povšimnutí. Pro novou sezonu má Rifai podepsanou smlouvu pro AHL. Někteří komentátoři ovšem po poměrně vydařeném Turnaji nováčků mluví dokonce o smlouvě v NHL. Uvidíme no, já si ovšem myslím, že v letošní sezoně se do obrany Leafs nedostane. Každopádně uplynulý turnaj mu rozhodně dodá sebevědomí pro přípravný kemp Marlies.

Nejčastějším střelcem Maple Leafs byl za 4 odehrané zápasy útočník Pavel Gogolev, který vyslal celkem 16 pokusů na branku soupeřů. Přestože zaznamenal pouze 2 body, tak právě on byl asi nejviditelnějším hráčem Toronta v celém turnaji. V loňském roce začal nejprve v dresu Marlies v AHL, kde odehrál 31 zápasů. Ročník ale zakončil v ECHL, kde nastupoval za Newfoundland Growlers. V letošní sezoně bude zřejmě jeho hlavním cílem udržet se v týmů Toronta Marlies v AHL.

Nejlepším brankářem Maple Leafs byl potom Keith Petruzzelli, který z brankářů Toronta zaznamenal nejvyšší úspěšnost zásahů 89,1%.

Asi největším zklamáním ze hry Maple Leafs byla (ne)úspěšnost přesilových her. Ve 4 zápasech Toronto nevyužilo ani jedinou z 15 přesilových her.

V sestavě Maple Leafs pro turnaj v Traverse City bylo celkem šest hráčů s dohodou o amatérské zkoušce a pět hráčů se smlouvou pouze pro AHL. Vzhledem k tomu, že Maple Leafs mají 48 podepsaných kontraktů a do limitu jim zbývají dvě smlouvy (bez podepsaného Rasmuse Sandina), tak si nemyslím, že by si někdo další ještě vysloužil smlouvu s Maple Leafs. A to se ještě na tréninkovém kempu v rámci profesionální zkoušky představí útočník Zach Aston-Reese, který má podle mě velkou šanci jedno z volných míst získat. Další profesionální zkoušku dostane brankář Dylan Ferguson.

Každopádně tréninkový kemp Maple Leafs začíná už za pár dnů a my se máme na co těšit. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.