Padlo poslední tabu, na dresech budou reklamy

Bohužel je to tady. Týmy v NHL zavádí reklamy na dresech a Maple Leafs nejsou výjimkou.

Klub tak v úterý oznámil dohodu se společností Dairy Farmers of Ontario, která působí jako marketingová organizace a regulační orgán zastupuje více než 4 000 chovatelů mléka v Ontariu o umístnění loga společnost na dresech Maple Leafs v rámci „víceletého partnerství“.

Poprvé v historii NHL tak tradici čistých dresů přeruší opravdová komerční reklama. Už dříve se sice na dresech klubů objevovaly nášivky výrobců dresů jako byly společnosti CCM, Koho nebo Nike. Také v současné době „zdobí“ dres hráčů pod límcem na zádech nášivka společnosti Adidas. Nikdy ale nešlo o vyloženě sponzorské reklamy, tak jak je známe například z Evropy.

Už pro sezonu 2020-21 zavedla NHL loga sponzorů na helmách hráčů. Prvním takovým partnerem Maple Leafs byla bankovní společnost Scotiabank. Tu pro sezonu 2021-22 vystřídalo logo sociální sítě Tik Tok.

V letošní sezoně si tak budeme muset zvyknout na logo v podobě anglického slova Milk, které budou hráči nosit na pravé straně hrudi.

NHL schválila reklamy na dresech ve snaze navýšit klubové příjmy. Společně Dairy Farmers of Ontario má s Maple Leafs dlouhodobý vztah, takže toto partnerství asi dává smysl. Ani podoba loga není úplně špatná a navíc dodržuje klubové barvy.

Finanční podmínky této dohody nebyly zveřejněné. Kanadský odborník na prodej reklamního prostoru médiím Adam Seaborn říká, že celková hodnota transakce je v osmimístné částce. Jinými slovy se může jednat částku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Nová nášivka na dresech Maple Leafs se objeví už v prvním přípravném zápase Toronta před novou sezonou proti Ottawě Senators.

Dodám ještě, že velikost loga se musí vejít do rozměrů 7,6cm krát 8,8cm.

 

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.