Přípravný kemp začíná, chybí Sandin a několik dalších hráčů

Setkáním s médii a zdravotními testy začal ve středu přípravný kemp Maple Leafs před novou sezonou 2022-23. Klub na něj pozval 50 hráčů, 28 útočníků, 16 obránců a 6 brankářů. Nechybí ani dva češi, útočník David Kämpf a obránce Filip Král.

Na zkoušku se tréninkového kempu účastní brankář Dylan Ferguson a útočník Zach Aston-Rees. A především Aston-Rees má velkou šanci, že by si mohl smlouvu vybojovat.

„Trenéři dali jasně najevo, že jsou tady volná místa, takže si to prostě půjdu odpracovat a zkusím si to místo vysloužit,“ řekl Zach Aston-Rees po dnešním tréninku.

Bohužel ale chybí obránce Rasmus Sandin, který se stále s Torontem nedohodl na nové smlouvě. Sandin tak zůstává chráněným volným hráčem. Jednání o jeho nové smlouvě se po celé léto prakticky vůbec neposunuly vpřed. Podle informací zůstává Sandin zatím ve Švédsku.

„Je pro nás důležitým mladým hráčem a doufáme, že ho tady budeme mít co nejdříve,“ řekl GM Maple Leafs Kyle Dubas ve středu.

Pro Maple Leafs je situace o to horší, že celý tréninkový kemp vynechá další obránce Timothy Liljegren. Ten podstoupil operaci kýly a podle zpráv by měl chybět šest týdnů. Jeho návrat na led se tak nebude konat dřív než v polovině listopadu.

Ve čtvrtek potom Maple Leafs oznámili další ztrátu. Obránce Jake Muzzin má potíže se zády a ani on nebude tento týden trénovat. Narozdíl od Liljegrena by se ale měl Muzzin už zkraje příštího týdne k Maple Leafs vrátit.

Třiatřicetiletý Muzzin měl zdravotní problémy už během loňské sezony, kdy kvůli dvěma otřesům mozku odehrál pouze 47 zápasů. Včera ale reportérům řekl, že se cítí v pořádku:

„Cítím se dobře a po otřesu mozku nemám žádné problémy. Měl jsem je dřív, ale teď se cítím dobře a připravený na tuto sezony,“ řekl Muzzin.

A aby toho nebylo málo tak kromě zraněných a chybějících obránců má zdravotní problémy také útočník Pierre Engvall. Ten si během letních tréninků poranil kotník nebo nohu a bude chybět až do začátku října. Ještě před dnešním prvním tréninkem Maple Leafs se ale Engvall objevil ve výstroji na ledové ploše.

Zraněný je také brankář Joseph Woll, který má problémy s ramenem a útočník Mikhail Abramov, který má od konce loňské sezony potíže se zády.

Během včerejších rozhovorů se velká pozornost věnovala končící smlouvě Generálního manažera Kyle Dubase. Tomu po této sezoně skončí pětiletá smlouva s Maple Leafs. GM Kyle Dubas a President Maple Leafs Brendan Shanahan na konci léta diskutovali o situaci Dubase, který dle svých slov ani nečekal, že by mu bylo nabídnuto prodloužení smlouvy. Podle svých slov ale nedovolí, aby to pro tým během sezony znamenalo ztrátu koncetrace:

„Tento tým je postaven na zodpovědnosti a věřím, že největší zodpovědnost musím nést já. Plně uznávám, že jsme to na konci sezóny nezvládli. Stejně bych byl mnohem raději, kdyby mě hodnotili za celé období… Vím, že to nebude rozptýlení, protože to nenechám být rozptýlením,“ řekl Dubas.

Sice až za dva roky skončí smlouva také současnému nejlepšímu hráči Maple Leafs Austona Matthewse. Přesto se už včera reportéři na jeho případný podpis nové smlouvy s Maple Leafs doptávali. Po této sezoně už totiž může Auston Matthews podepsat s Maple Leafs novou sezonu. A po nedávném podpisu nové smlouvy Nathana MacKinnona v Coloradu asi každý napjatě očekává, jakou hodnotu bude mít nová smlouva Austona Matthewse.

Podle svých slov se ale Matthews během letošní sezony nebude své situaci věnovat.

„Oceňuji tuto otázku, ale nebudu se touto otázkou bavit celý rok. Chápu, proč se o tom chcete mluvit, ale zároveň tady není nic, co může být hotové,“ řekl Matthews.

Na druhou stranu ale včera potvrdil, jak moc je v Torontu spokojený:

„Myslím si, že jsem dal jasně najevo, že to tady miluji. Opravdu miluji hrát v Torontu. Považuji to tady nyní za domov… Cítím se tady ve své kůži. Občas to není snadné, ale myslím si, že je to tady výjimeční místo na hraní. Je tady samozřejmě velká historie a je pro mě velkou ctí nastoupit každý večer s logem Maple Leafs na mé hrudi. Je to ale něco, co neberu jako samozřejmé,“ řekl Auston Matthews před začátkem kempu.

Dá se čekat, že Matthews svou novou smlouvou zřejmě překoná jak MacKinnona, který podepsal s Coloradem smlouvu s ročním cap hitem 12,6 milionů dolarů tak také Connora McDavida jehož současná smlouva má cap hit 12,5 milionů dolarů.

„Jsem opravdu šťastný za Nata, je samozřejmě neuvěřitelným hráčem, myslím si, že ta smlouva je zasloužená. Pokud jde o mou stiuaci, tak se na to opravdu moc nesoustředím, stále je to ještě několik let daleko,“ řekl Matthews.

Ve čtvrtek se hráči poprvé představili na ledové ploše. Kouč Sheldon Keefe rozdělil hráče na dvě skupiny a tradičně zahájil přípravný kemp kondičním bruslením po kterém následoval kompletní trénink.

Sestava první skupiny:

Bunting-Matthews-Jarnkrok
Robertson-Kerfoot-Aube-Kubel
Aston-Reese-Kampf-Anderson
Clifford-Minten-Simmonds
Shaw-Gogolev

Rielly-Brodie
Benn-Mete
Kokkonen-Villeneuve
Hoefenmayer-Miller

Samsonov
Kallgren

Sestava druhé skupiny:

Gaudette-Tavares-Marner
Malgin-Holmberg-Nylander
McMann/Blandisi-SDA-Abruzzese
Slaggert/Douglas-Ellis-Steeves

Giordano-Holl
Dahlstrom-Král
Rifai-Hollowell
Pietroniro-Hellickson

Murray
Ferguson

Zítra čekají obě skupiny další tréninky. V sobotu potom Maple Leafs nastoupí k prvním dvěma přípravným zápasům proti Ottawě Senators. Podle kouče bude sestava v obou zápasech odpovídal s menšími změnami dnešnímu složení obou tréninkových skupin.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.