Maple Leafs hrají první přípravné zápasy

Maple Leafs jsou definitivně zpět. Už několik dnů probíhají tréninky na ledě v rámci přípravného kempu a dnes večer nastoupí Toronto Maple Leafs na domácím ledě Scotiabank Arény k prvním dvěma přípravným zápasům proti Ottawě Senators.

Během přípravného období není neobvyklé, když dva týmy sehrají v jeden večer dva vzájemné zápasy s různými sestavami. Už méně častější je, když se oba zápasy odehrají v jedné aréně tak, jako dnes večer.

První přípravný zápas se hraje od 19 hodin našeho času a druhý tradičně v 1 hodinu ráno našeho času. Hlavní kouč Sheldon Keefe tak bude mít jedinečnou příležitost sledovat v jeden den dvě různé sestavy Maple Leafs.

Pravděpodobná sestava Maple Leafs v prvním zápase od 19 hodin:

Gaudette – Tavares – Marner
Malgin – Holmberg – Nylander
Aston-Reese – Kämpf – Anderson
Blandisi – Minten – Steeves
Simmonds

Giordano – Holl
Dahlstrom – Král
Rifai – Hollowell
Hellickson

Po pátečním tréninku kouč Sheldon Keefe upřesnil také složení brankářů pro jednotlivé zápasy.

V odpoledním zápase by měl dvě třetiny odchytat Erik Kallgren. Jednu třetinu potom odchytá Dylan Ferguson. Ve večerním zápase potom první dvě třetiny odchytá Ilya Samsonov zatímco Keith Petruzzelli by se měl představit ve třetí třetině.

Další letní posila v brankovišti Matt Murray dostane v sobotu volno.

Pravděpodobná se Maple Leafs v nočním zápase:

Bunting – Matthews – Jarnkrok
Robertson – Kerfoot – Aube-Kubel
Slaggert – Ellis – Clifford
McMann – Der-Arguchintsev – Abruzzese
Douglas

Rielly – Brodie
Benn – Mete
Kokkonen-Villeneuve
Hoefenmayer

Poprvé v dresu Maple Leafs uvidíme několik letních posil.

V prvním zápase nastoupí vedle kapitána Maple Leafs Johna Tavarese Adam Gaudette. A Zach Aston-Reese se pokusí přiblížit se smlouvě s Maple Leafs v útoku vedle Davida Kämpfa.

Ve druhém zápase budeme sledovat Calle Jarnkroka na pravém křídle vedle Austona Matthewse. Na stejném místě ve druhém útoku vedle Alexe Kerfoota se představí Nicolas Aube-Kubel.

S absencí Rasmuse Sandina a nejistým zdravým Jakea Muzzina se otevírá několik volných míst v sestavě obrany. Zajímavou dvojicí, která toho bude chtít dnes večer ve druhém zápase využít je Jordie Benn a Victor Mete. A rodák z Woodbridge v Ontariu Victor Mete je nadšený, že bude moct dnes večer poprvé v kariéře přetáhnout přes hlavu dres Maple Leafs.

„Je to výjimečné. Mám spoustu členů rodiny, která chce přijít na zápas a jsou nadšení,“ řekl stále ještě čtyřiadvacetileté obránce, který 14. července podepsal s Maple Leafs roční smlouvu.

„Bylo to šílené. Smlouvu jsem podepsal dva dny před svou svatbou. V den svatby potom někteří hosté přinesly nějaké věci Maple Leafs,“ dodal Mete, který je od dětsví velkým kamarádem Mitche Marnera.

Ani Marner nechyběl na Meteho svatbě.

„Oslavovali jsme hodně věcí ten večer. A bylo tam hodně fanoušků Maple Leafs, to vám můžu říct,“ smál se Marner.

Mete se domnívá, že jeho hra sedí systému jakým Maple Leafs hrají a zkraje přípravného kempu rozhodně zanechal dojem.

„Mete byl opravdu výjimečný. Vlastně nám to trochu otevřelo oči, protože jsme na něj v takhle nemysleli, ale předvedl tam nějaké akce, které nás přiměly o tom v šatně diskutovat. To bylo opravdu pozitivní,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

Mete trénoval na pravé straně obranného páru, kde strávil většinu své kariéry, společně ve dvojici s Jordiem Bennem. Oba se přitom znají z dresu Montrealu Canadiens, kde spolu také hráli v jednom obranném páru.

„Vypadají jako hráči, kteří hráli v NHL, což je přesně to, proč byli podepsáni. Jsou to pro nás hráči, kteří když budeme potřebovat mohou hrát. Vypadají na vyšší úrovni, než někteří další hráči co jsou tady. Je tady samozřejmě rozdíl mezi nimi a některými dalšími hráči, kteří nemají takové zkušenosti. Máme tady zkraje kempu nějaké zranění a to vytváří další příležitosti,“ řekl v pátek kouč Sheldon Keefe.

Pro polovinu sestavy začíná dnes večer boj o místo v sestavě. Letošní přípravný kemp je výjimečný v tom, že Maple Leafs v rámci hyper-soutěživého boje testují velkou skupinu hráčů, kteří obsadí šest míst ve třetím a čtvrtém. A pro trenérský tým nebude v příštích 15 dnech vůbec nic bezvýznamného.

Sedm přípravných zápasů, počínaje jedinečným sobotním dvojzápasem proti Ottawě Senators ve Scotiabank Areně rozhodně o několika volných místech, ohodnotí mladé hráče, posoudí některé experimenty ve složení útoků a obrany z důvodu některých zraněných nebo chybějících hráčů a nastaví obecnou náladu týmu pro novou sezonu po tom, co jsme na jaře zažili další zdrcující prohru v playoff.

Pojďme na to. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.