Mitch Marner a celý první útok je na novou sezonu připravený

Útočník Mitch Marner zaznamenal v loňské sezoně s 35 brankami a 97 body nejlepší čísla v kariéře navzdory 10 vynechaným zápasům. Po tom, co se 15 ledna vrátil po prodělané nákaze Covidem 19 zaznamenal 76 bodů ve 46 zápasech. Během léta se potom snažil, aby byl na novou sezonu ještě lépe připravený.

A díky zlepšené stravě přibral 4 kila. Do přípravného kempu tak vstoupil s váhou přes 82 kilogramů.

„Nneí to tak velký skok, ale stále to je několik kilogramů díky kterým se cítíte trochu silnější. Mohu se trochu víc zapřít do ledu, trochu víc soupeřit jeden na jednoho, ale uvidíme až začne skutečná sezona. Teď jenom udržet si tuto váhu, udržet se zdravý a uvidíme, jak se budu cítit,“ řekl Mich Marner po pátečním tréninku.

A Marnerovy formy si všimli jak spoluhráči tak samozřejmě také hlavní kouč Sheldon Keefe.

„Určitě vypadá v soubojích velmi dobře, všiml jsem si toho hned na začátku,“ řekl útočník William Nylander.

„První náznaky nasvědčují tomu, že co přišel na kemp tak vypadá velmi dobře. Určitě nevypadá jako hráč, který se spokojil s tím, co dokázal minulou sezónu. Snaží se na tom stavět,“ řekl kouč Maple Leafs.

Přestože Mitch Marner už patří k elitním hráčům tak stále pracuje na tom, aby se zlepšil.

„Jsem pyšný úpravy, které jsem udělal. Snažím se jít zdravěji a lépe a dostat do sebe to správné jídlo a doufejme, že se mi podaří, aby to byla opět úspěšná sezóna.“

Pro úspěšnou sezonu Maple Leafs je potřeba, aby si hráči spolu na ledě rozuměli. Proto Auston Matthews pozval v létě své spoluhráče z prvního útoku k sobě do Arizony.

„Říkal jsem si, že by pro ně bylo hezké vypadnout na chvíli z Toronta,“ řekl Auston Matthews s úsměvem. „Jenom jsme tak lenošili a hodně soutěžili. Hráli jsme hodně tenis, golf, ping pong, spoustu dalších věcí. Byl to příjemný týden relaxace, ale také jsme se dostali k nějaké práci a přípravě na sezónu.“

Mitch Marner plánoval navštívit Matthewse v Arizoně už v loňském roce, ale všechno zhatila operace Matthewsova zápěstí.

„Bylo skvělé dostat se tam tento rok. Měli jsme opravdu dobré tréninky na ledě, v tělocvičně a bavili jsme se. Bylo to opravdu soutěživé. Každý chtěl proti druhému ve všem vyhrát,“ řekl Mitch.

„Ať už říkali cokoliv, tak já dominoval v tenise,“ vtipkoval zase Michael Bunting. „Minulý rok se nám společně dařilo a je to zábava hrát s nimi. Doufejme, že v tom budeme pokračovat a navážeme na tu spolupráci.“

Auston Matthews potom přiletěl do Toronta o něco dříve než obvykle. V loňském roce vynechal část přípravného kempu a první tři zápasy v základní části kvůli již zmíněné operaci zápěstí. Před novou sezonou si proto užívá přípravný kemp hned od svého začátku.

„Je extrémně soustředěný, přiletěl do města dříve, aby si mohl zatrénovat, být s týmem a pomohl spoluhráčům na ledě ještě před samotným kempem. To je další známka toho, v jakého vůdce roste,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

„Minulý rok vynechal hodně z toho, co nyní děláme. Sice v tento čas už bruslil, ale jak si vzpomínáte tak nebyl plnohodnotným účastníkem. A potom co vynecahl část kempu mu chvilku trvalo než se do toho v sezoně dostal.“

V prvních šesti zápasech současný lídr Maple Leafs zaznamenal pouze jednu branku a jednu asistenci. Pak už to byla ale jiná písnička.

„Je pěkné zapojit se do všech těch přípravných zápasů a opakování cvičení. Myslím, že příprava na sezónu je ve skutečnosti velmi cenná. V těhle zápasech o nic nejde, ale zapotit se, vrátit se do herních situací a soupeřit s jiným týmem je určitě opravdu cenné. Takže se letos těším na kompletní přípravný kemp,“ řekl Auston Matthews.

Kromě toho, že se Mitch Marner snažil přibrat na váze a Auston Matthews se účastní celého tréninkového kempu zapracoval na své hře také Michael Bunting.

„Pracoval jsem na své střele a na tom, abych byl nebezpečnějším hráčem v protiútoku a mohl střílet z větší dálky. Doufám, že se mi to podaří přidat do mé hry, ale také musím zůstat u své hry a hrát tak, jak hraju. Chodit do míst, kde se bojuje, před branku přetlačovat se tam. Těším se až to zase ukážu,“ řekl Bunting.

Před loňskou sezonou odehrál Bunting v NHL pouze 26 zápasů. Letos oslavil 17. září své 26. narozeniny a rád by navázal na svou průlomovou sezonu v loňském roce se 63 body v 79 zápasech.

„Jsem hráčem, který není nikdy spokojený. Loňská sezona se mi povedla, ale letos to musím zopakovat a znova ve všech dalších sezonách, kdy budu hrát. Chvilku mi trvalo než jsem se dostal do NHL a vím, jak těžké je se tam dostat a stejně rychle člověk může z NHL zase odejít. Chci dokázat, že loňský rok nebyla náhoda,“ dodal Michael Bunting.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.