Co znamená zranění Johna Tavarese pro sestavu Maple Leafs?

Kouč Sheldon Keefe před úterním tréninkem oznámil, že kapitán Maple Leafs John Tavares má potíže se šikmým břišním svalem a bude nejméně 3 týdny chybět. To znamená, že určitě nestihne začátek základní části a podle prvních odhadů vynechá nejméně 4 zápasů.

To samozřejmě není dobrá zpráva. Maple Leafs už mají na listině zraněných hráčů obránce Timothyho Liljegrena a zdravotní potíže mají také další hráči. Problémy se zády trápily minulý týden obránce Jakea Muzzina. Útočník Pierre Engvall kvůli zraněné noze ještě nezasáhl do přípravného kempu a v prvním přípravném zápase si Adam Gaudette poranil rameno. Všichni tři by ale narozdíl od Tavarese s Liljegrenem měli být připraveni v prvním zápase nové sezony nastoupit.

Kapitán John Tavares si poranil rameno v přípravném zápase s Ottawou. V pondělí se sice ještě účastnil tréninku, ale potom další testy odhalily rozsah zranění. Pokud by se JT stihl do tří týdnů opravdu plně uzdravit tak by mohl nastoupit 20. října na domácím ledě proti Dallasu.

I tak to ale znamená, že se Leafs budou muset v prvním týdnu nové sezony obejít bez jednoho ze svých klíčových hráčů v sestavě na pozici centra.

John Tavares nastupuje obvykle za Austonem Matthewsem na cetru druhého útoku. Ve složení prvního útoku se zřejmě nic nezmění. Očekávám, že se Michael Bunting a Mitch Marner postaví vedle Matthewse. V minulé sezoně tohle složení fungovalo a věřím, že kouč Sheldon Keefe do tohoto složení nebude chtít zasahovat v momentě, kdy mu chybí několik hráčů v dalších útocích.

Ve druhém útoku spolu uvidíme nejspíše dvojici Alex Kerfoot, William Nylander. Oba dva spolu už něco odehráli a jsou schopní se vystřídat jak na centru tak na pravém křídle. Sheldon Keefe postavil vedle sebe Nylandera s Kerfootem například v sérii playoff proti Montrealu Canadiens v playoff 2021 také při zranění Johna Tavarese. Také na letošním přípravném kempu se Kerfoot zatím připravuje na místě centra.

Na centru třetího útoku se můžeme vsadit, že uvidíme Davida Kämpfa. Ten v loňské sezoně přesvědčil trenéry Maple Leafs o svých schopnostech a je klíčovým bránícím centrem týmu.

Zatím otevřené místo je na centru čtvrtého útoku. Jedním z kandidátů na tento post by mohl být Calle Jarnkrok, který ve své kariéře často hrál na centru. Dalšími kandidáty na místo čtvrtého centra může být Adam Gaudette nebo Pierre Engvall. Oba jsou ale spíše lepší křídelníci než centři.

Z Marlies přichází v úvahu Pontus Holmberg, který strávil na místě cetra 4 sezony ve švédské nejvyšší soutěži a také v loňské sezoně v dresu Marlies nastupoval na tomto místě.

„Kerfoot byl zatím na centru v kempu a také Jarnkrok je schopný hrát uprostřed. A jsem ve šťastný za kemp Holmberga. Určitě je v mixu hráčů pro základní sestavu. Máme několik různých možností. V čase, který nám zbývá si je vyzkoušíme,“ řekl včera Keefe.

Hrubá představa toho, jak by mohla vypadat základní sestava Maple Leafs pro úvodní zápas v nové sezoně závisí na několika velkých otaznících.

Zajistí si místo v sestava Nick Robertson, která má co dělat, aby se mu to podařilo? A dokáže si Malgin udržet tempo, kterým se představil na začátku kempu aby také hned zkraje sezony získal místo v sestavě?

Možné složení základní sestavy:

Bunting – Matthews – Marner
Robertson / Malgin – Kerfoot – Nylander
Engvall – Kampf – Jarnkrok
Aston-Reese – Holmberg / Gaudette – Aube-Kubel

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.