Obrana v potížích, Sandin podepsal včas

Obránce Rasmus Sandin se ve čtvrtek dohodl s Torontem Maple Leafs na přechodné dvouleté smlouvě v hodnotě 2,8 milionů dolarů. Pro Maple Leafs asi nebyl vhodnější okamžik, kdy se se Sandinem domluvit než právě nyní.

„Dnes ráno (ve čtrtek) nás Rasmus Sandin a (agent) Lewis Gross oslovili a informovali nás, že se chtějí dnes domluvit, aby se Rasmus mohl dostat do Toronta a pomoct svým spoluhráčům poté, co včera v noci sledovali náš zápas a viděli další naše zraněné obránce,“ řekl GM Kyle Dubas.

„Oceňujeme, že se Rasmus a jeho tým rozhodli udělat tento krok, aby se dala smlouva dokončit a dali mu tak čas připravit se na poslední přípravné zápasy.“

„Jak bylo řečeno v průběhu tohoto procesu, Rasmus je klíčovým hráčem našeho současného týmu a také do budoucna a jsme nadšeni, že je na cestě do Toronta, aby byl připraven na zahajovací večer v Montrealu,“ dodal Dubas.

Obě strany se domluvili na překlenovací smlouvě podobné té, kterou před měsícem na stejnou dobu a ve stejné hodnotě podepsal Sandinův spoluhráč Timothy Liljegren. Vypadá to, že dohoda je fér pro obě strany. Nikdo zřejmě není vítězem letního sporu a pokud je tady někdo, kdo prohrál tak zřejmě jenom Sandin samotný, který přišel o část přípravného kempu.

U obou švédských obránců jsou ale jemné rozdíly ve struktuře smlouvy. Zatímco Liljegren dostane letos a také příští rok 1,4 v rámci základního platu tak u Sandina je tomu trochu. V letošní sezoně dostane Sandin 450 tisíc dolarů jako podpisový bonus, který mu bude vyplacený ještě před začátkem sezony. A jeho základní plat v letošní sezoně potom bude činit 750 tisíc dolarů. V příští sezoě se jeho základní plat zvýší na částku 1 600 000 dolarů ovšem už bez podpisového bonusu. Díky tomu bude mít Sandin po vypršení smlouvy jako chráněný volný hráč nárok na vyšší kvalifikační nabídku právě v hodnotě 1,6 milionů dolarů.

Nakonec je tedy návrat Sandina ze Švédska do Toronta v nejlepším zájmu všech zůčastněných. Podle informací se Sandin vydal do Toronta v pátek.

A Maple Leafs jeho přílet velmi netrpělivě očekávají. Kouč Sheldon Keefe každým zápasem totiž spíše o obránce přichází, než aby se sestava týmu před začátkem sezony formovala k tomu nejlepšímu.

Ještě před začátkem přípravného kempu Maple Leafs oznámili, že Timothy Liljegren celý přípravný kemp vynechá kvůli operaci kýly. Hned po začátku přípravného kempu měl potíže se zády Jake Muzzin. Ten už sice trénuje, ale jeho stav ještě není natolik v pořádku, aby mohl nastoupit do přípravného zápasu.

Naposledy se z obránců zranili také Jordie Benn (třísla) a Carl Dahlstrom, který musel podstoupit operaci ramene. Oba se zranili ve středečním zápase s Montrealem. Situace je vážnější u Dahlstroma, který se zranil v první třetině po souboji s útočníkem Remem Pitlickem. Jeho léčba potrvá 6 měsíců a to znamená, že se na led bude moct vrátit nejdříve někdy v dubnu.

„Carl potřebuje operaci. Léčba potrvá 6 měsíců, takže to jsou špatné zprávy v tomto ohledu,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

„Ještě jsem ho neviděl, ani jsem s ním sám nemluvil, takže si nejsem úplně jistý, jak tu zprávu přijal. Nikdy není na něco takového vhodná doba. Obzvlášť, když končíte letní přípravu a soutěžíte o místo v NHL. Je to těžké když dostanete takové zprávy a samozřejmě nás to také oslabí, takže to není něco, co byste rádi viděli,“ dodal Keefe.

V případě Jordieho Benne by měla léčba trvat tři týdny. Ani on tak nestihne začátek nové sezony.

„Pro Benna to budou nejméně tři týdny, takže si myslím, že to můžeme považovat za pozitivní zprávu v tom smyslu, že to není tak špatné, jak se zprvu zdálo. Ale bude to vyžadovat nějaký čas,“ řekl Keefe o stavu Benna.

V tento moment by tak obrana Maple Leafs mohla vypadat následovně: 

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Giordano

Doufejme, že už nás žádné vážné zranění nepotká a všichni hráči se vrátí co nejdříve.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.