Kyle Dubas to dokázal. Leafs jsou pod platovým stropem

GM Maple Leafs Kyle Dubas dokázal dostat Maple Leafs pod platový strop. Obrovskou práci přitom odvedl asistent GM Brandon Pridham, který má na starosti právě platový strop klubu. Právě on totiž dokázal puzzle jménem sestava Maple Leafs poskládat tak, aby se vešel pod částku 82,5 milionů dolarů.

Má to sice mírné vady na kráse, ale s tím Maple Leafs ve své situaci bohužel moc udělat nedokážou.

Jednak je tým z důvodu vysoké zátěže platového stropu složený pouze z 20 hráčů základní sestavy. A zdraví náhradníci jsou tak luxusem, který si Maple Leafs nemohou dovolit. A to i v momentě, kdy je kapitán John Tavares stále ještě řekněmě zdravotně idisponován a není zcela jasné, že bude moct ve středu na ledě Montrealu Canadiens nastoupit. Pokud by mu to zraněné svalstvo na trupu opravdu nedovolilo, tak by Leafs museli nastoupit v sestavě pouze s 11 útočníky. To určitě není situace, ve které chcete začínat sezonu, která má určit osud tohoto týmu.

A druhak si Maple Leafs museli pomoct také listinou dlouhodobě zraněných hráčů. Na tu byli včera zapsáni obránci Timothy Liljegren a Jordie Benn. Je tak zřejmé, že oba hráči budou chybět nejméně 10 zápasů nebo prvních 24 dnů v nové sezoně. Reálně budou moct nastoupit nejdříve v listopadu pokud budou do té doby v pořádku. Dodám, že Liljegren krátce před tréninkovým kempem podstoupil operaci kýli a Benn si během kempu poranil třísla.

Listinou dlouhodobě zraněných hráčů (LTIR) Maple Leafs získali dodatečných 2,15 milionů dolarů, které mohli využít nad rámec platového stropu. A z této částky Toronto aktuálně čerpá pouze 4 dolary. To je druhá absolutně nejmenší částka v historii platových stropů využitá v rámci LTIR. Vancouveru Canucks se totiž včera večer povedlo poskládat sestavu tak, že jim LTIR za smlouvu Ferlanda ve výši 3,5 milionů dolarů na dolar přesně pokryje překročený platový strop a jsou tak zpět na částce 82,5 milionů dolarů. To je naprosto perfektní využití LTIR.

Pro Maple Leafs má bohužel napnutý platový strop další negativní následky. Cap hit měl totiž výrazný vliv na to, kdo v týmu zůstane a kdo ne.

Útočník Nick Robertson prožil bezpochyby velmi povedený přípravný kemp. Nejlepší ve své kariéře u Maple Leafs. V pěti přípravných zápasech posbíral 8 bodů. Přesto se ale musel přesunout s dalšími spoluhráči k Marlies do AHL, protože jeho smlouva poskytuje výjimkou a pro přesun do AHL Robertson nemusí projít waiver listem.

Naopak třeba takový Denis Malgin, který také posbíral osm bodů v šesti přípravných zápasech a prožil tak povedené přípravné období zůstal u Maple Leafs.

Kyle Dubas si jednoduše nemohl dovolit ponechat oba šikovné hráče v týmu a radši než ztratit Malgina na waiver listu obětoval pro AHL Robertsona.

„Bez pochyby to hrálo roli. Byl jsem na některých mítincích, ze kterých jsem odcházel zmatený v tom, kolik faktorů mají vliv na skutečné hodnocení hráčů,“ řekl hlavní kouč Sheldon Keefe.

Kromě Robertsona provedli Maple Leafs sérii přesunů mezi prvním týmem a zálohou v AHL včetně českého obránce Filipa Krále. To se ale čekalo.

Už v sobotu byla k Marlies poslána šestice hráčů ve složení Alex Steeves, Bobby McMann, Mikko Kokkonen, Erik Källgren, Semyon Der-Arguchintsev a Nick Abruzzese.

V neděli potom museli být na waiver list zapsáni Mac Hollowell a Joey Anderson. Oba přes waiver list prošli a také se připojili k Marlies.

V pondělí potom Maple Leafs dokončili přesuny do AHL osmičkou hráčů ve složení William Villeneuve, Wayne Simmonds, Nicholas Robertson, Victor Mete, Filip Král, Pontus Holmberg, Adam Gaudette a Kyle Clifford.

K Marlies se tak přesunuli také veteráni, pro které jednoduše v sestavě Maple Leafs není místo. Pro útočníka Wayne Simmondse se ale Maple Leafs snaží najít místo v jiném týmu NHL. To se ale zatím nepodařilo.

Dlouhodobě se Maple Leafs snaží o poskládání sestavy s co největším talentem za co nejmenší cenu. Pro někoho je tak Kyle Dubas (potažmo Brandon Pridham) kouzelníkem v matematice. Pro někoho si tak Maple Leafs zahrávají s ohněm. A jestli platový strop spálí všechny naděje Maple Leafs na zisk Stanley Cupu uvidíme na konci této sezony.

Předpokládaná sestava Maple Leafs zítra večer:

Bunting – Matthews – Marner
Nylander – Tavares – Malgin
Engvall – Kerfoot – Jarnkrok
Aston-Reese – Kampf – Aube-Kubel
Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Giordano – Sandin
V brance v prvním zápase nastoupí Matt Murray. Ilya Samsonov si na svůj debut v dresu Maple Leafs počká jenom o den navíc a nastoupí ve čtvrtek proti svému bývalému týmu Washington Capitals.
Začínáme už zítra. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.