Maple Leafs otevírají novou sezonu na ledě Montrealu

Přípravné období skončilo. Skutečná práce začíná. Toronto Maple Leafs otevírají novou sezonu 2022-23 zápasem na ledě odvěkého rivala Montrealu Canadiens.

Pro Toronto to bude sezona, ve které očekávání od týmu překračují veškeré možné představy. Éra Austona Matthewse, Mitche Marnera ale třeba také Kyle Dubase a Sheldona Keefea je zatím definována šesti prohrami v prvním kole playoff. Navzdory loňské rekordní základní části se 115 body, 54 výhrami a 60 vstřelenými brankami Austona Matthewse. V prvním kole playoff Maple Leafs svedli téměř epickou bitvu s tehdejšími obhájci Stanley Cupu z Tampy Bay. Postup byl opravdu velmi blízko. Jenže to nedopadlo a tomuto týmu Maple Leafs se začíná krátit čas.

Dnes večer Maple Leafs vstoupí do sezony, která bude zlomovou. Zlomovou v tom smyslu, že tým buďto uspěje a bude na současných základech pokračovat dále nebo dojde ke změnám v čele s Kylem Dubasem, kterému po letošní sezoně končí smlouva.

Vím, že jsem podobná slova psal také před loňským úvodním zápasem. A podle výsledku jarního plaoyff jsme dnes měli sledovat naprosto jinou sestavu Maple Leafs. Jenže díky povedené loňské základní čásit a také díky výkonu proti Tampě Bay zůstalo jádro týmu a nejenom jádro pohromadě. Zůstal také Kyle Dubas.

Přesto uvidíme v letošní sezoně velmi odlišný tým Maple Leafs.

Předně jsou tu dva nový brankáři. Ilya Samsonov a Matt Murray jsou v situaci, kdy musí nejenom sami sobě, ale také celé lize ukázat, že jsou brankáři pro NHL.

Až na drobné změny zůstali stejné první dva útoky. Místo Mikheyeva nastoupí vedle Johna Tavarese Denis Malgin (zatím).

Spodní šestice je už ale naprosto odlišná. A to téměř zásadně. Zůstal sice David Kampf a Pierre Engvall. Ale to je vše. Je tu univerzál Calle Jarnkrok a dva bojovný hráči tipově velmi blízko Michaelu Buntingovi, Zach Aston-Reese a Nicolas Aube-Kubel.

Z pohledu vstřelených branek a posbíraných bodů v kariéře jednotlivých hráčů Maple Leafs složili možná dva nejnudnější útoky v lize. Zcela určitě mezi týmy, které v poslední sezoně postoupili do playoff. Posuďte sami.

Vstřelené branky v kariéře:
Kerfoot: 64
Jarnkrok: 16
Engvall: 15
Kampf: 11
Aube-Kubel: 11
Aston-Reese: 9

Posbírané body v kariéře:
Kerfoot: 187
Jarnkrok: 35
Engvall: 35
Kampf: 26
Aube-Kubel: 22
Aston-Reese: 17

Je zřejmé, že třetí a čtvrtý útok nebudou na ledě pro střílení branek. Jejich úkol bude jiný. A možná právě tohle současná sestava Maple Leafs potřebuje.

V obraně k velkým změnám nedošlo. Kyle Dubas udržel důležité mladé hráče Timothyho Liljegrena a Rasmuse Sandina a také veterána Marka Giordana. Fanoušci Leafs si sice přáli během léta výměnu Justina Holla nebo Jakea Muzzina, ale k tomu nakonec nedošlo. Musíme tedy doufat, že Muzzin zůstane zdravý a Holl nebude trestaný za interference. Ano, vím že to nebyla jeho chyba 🙂

K dnešnímu zápasu.

Asi nic se v NHL nevyrovná zápasu Maple Leafs proti Canadiens. A je jedno, že Canadiens neprožívají zrovna povedené období. Stále je to kanadská klasika, která poutá obrovskou pozornost.

Maple Leafs přestože dnes večer patří určitě k favoritům nečeká nic lehkého.

Dnes večer to bude 25. vzájemný úvodní zápas v nové sezoně. Od roku 1918 má Toronto s Montrealem v těchto úvodních zápasech lepší bilanci 13-10-1. V Montrealu má ale Toronto bilanci 3-4. Celkem 12 zápasů skončilo rozdílem jediné branky nebo remízou.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Nylander – Tavares – Malgin
Engvall – Kerfoot – Jarnkrok
Aston-Reese – Kampf – Aube-Kubel

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Giordano – Sandin

V brance nastoupí dnes večer Matt Murray. Ilya Samsonov, který bude dnes večer připravený na střídačce by měl chytat v zítřejším zápase Maple Leafs na domácím ledě proti Washingtonu Capitals.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. Jdeme na to. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.