Vstup do sezony se nám nevydařil. Dnes hrají Maple Leafs otevírací zápas na domácím ledě

Toronto Maple Leafs nastoupí po nevydařeném vstupu do nové sezony k otevíracímu zápasu na domácím ledě proti Washingtonu Capitals. Úvodní zápas v nové sezoně se Maple Leafs ale vůbec nevydařil. Po nedbalém výkonu Toronto prohrálo na ledě Montrealu Caadiens 4-3.

„Byla to nerozehranost, ale vůbec jsem to nečekal. Přes všechno, čím náš tým společně prošel, je to nepřijatelné. Musíme být mnohem zodpovědnější. Byl to bezstarostný výkon, prostě bezstarostný. Čekal jsem víc. Celý tým by měl čekat víc. Nebyli jsme dost dobří a zasloužili si prohrát,“ řekl po porážce kouč Sheldon Keefe.

Už začátek zápasu naznačoval možné problémy. V prvních osmi minutách zápasu hráli Leafs celé 4 minuty v oslabení. Oba fauly byly navíc úplně zbytečnými prohřešky ve středním pásmu. Nedisciplinovanost Maple Leafs v první třetině potvrdil sedm minut před koncem první třetiny dalším podražením v obranném pásmu Rasmus Sandin.

Prvním střelcem Maple Leafs v nové sezoně se stal krátce po polovině první třetiny Michael Bunting, který se prosadil rychlou střelou z levého kruhu.

Montreal zkraje druhé třetiny rychle srovnal.

Vedení Torontu vrátil v polovině zápasu dorážkou z brankoviště Denis Malgin, pro kterého to byla první branka v dresu Maple Leafs. Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiy se mohl Malgin radovat podruhé, ale samostatný únik nevyužil.

Naopak Montreal krátce na to srovnal na 2-2. A mohlo to být ještě horší nebýt zákroku Matta Murrayho, který po otočce Darcha udržel kotouč na brankové čáře.

A necelé tři minuty před koncem druhé části nevyužil nařízené trestné střílení po faulu domácího obránce Alex Kerfoot.

Ve třetí třetiny zůstával dlouho vyrovnaný stav 2-2. Dvě a půl minuty před koncem třetí části se ale domácí tým dostal poprvé v zápase do vedení.

Krátce na to William Nylander z rychlého brejku srovnal na 3-3.

Dramatický závěr ale pokračoval a 19 vteřin před koncem třetí třetiny Maple Leafs po další chybě v obranné třetině inkasovali rozhodující branku v zápase.

Byl to sice teprve první zápas v sezoně. A o úspěšné sezoně se nerozhoduje v zápase číslo 1 v základní části, ale v zápasech číslo sedm série playoff. A ztrácet body v zápasech s týmy předurčěnými k loterii o první volbu v draftu můžou Maple Leafs právě před playoff pocítit nejvíce.

Proto Maple Leafs potřebují dnes večer proti Washingtonu Capitals podat mnohem lepší výkon. Obzvlášt když se jedná o otevírací zápas na domácím ledě.

„Když nejste připraveni hrát nezbytným způsobem tak, abyste vyhráli zápas, tak prohrajete. Bez ohledu na to, s kým hrajete,“ řekl po včerejším zápase Keefe.

Je jisté, že kouč Toronta provede v sestavě dnes večer nejméně jednu změnu. Do branky se postaví Ilya Samsonov, pro kterého to bude debut v dresu Maple Leafs navíc proti svému bývalému týmu.

Další změny co se týče složení sestavy ale neočekáváme. Podle slov Sheldona Keefa by měl být hlavní změnou výkon na ledě.

„Je to kombinace nadšení z toho hrát před vlastními fanoušky s pachutí včerejšího výkonu,“ řekl kouč.