Oba brankáři Toronta jsou zranění

Zranění Ilyi Samsonova v sobotním zápase Maple Leafs proti Bostonu výrazně zhoršilo situaci v brankovišti Toronta. Už od poloviny října chybí také Matt Murray.

Murray se zranil během ranního tréninku před domácím zápasem Maple Leafs 15. října proti Ottawě. Jeho zranění přitahovače stehna bylo původně odhadováno na 4 týdny. Včera to byly přesně 3 týdny a Matt Murray sice už trénuje a ledě, ale obecně se očekává, že ještě nějakou dobu nebude plně připravený.

Maple Leafs se poslední tři týdny spoléhají na vynikající výkony Ilyi Samsonova a Erika Kallgrena jako druhého brankáře. Samsonov v osmi letošních zápasech zaznamenal 6 výher s úspěšností zákroků 92,1% a průměrem 2,23 inkasovaných branek na zápas. Na domácím ledě Samsonov vyhrál dokonce všech pět zápasů včetně utkání s Bostonem, které sice dochytal Erik Kallgren, ale výhra byla připsána Samsonovovi.

Kallgren v letošní sezoně zatím nemá tak dobrou bilanci. Ve třech zápasech, ve kterých nastoupil od první minuty zaznamenal tři prohry. Včera ale povedeným výkonem ve třetí třetině proti Bruins dovedl Maple Leafs k těsné výhře 2-1. V zápasech se San Jose a Anaheimem Kallgren zaznamenal prohru v prodloužení. Jeho úspěšnost zákroků je zatím jenom 88,4% a průměr 3,28 inkasovaných branek na zápas.

Zatím není úplně jasné, jak vážné zranění Samsonova bude. Vzhledem k tomu, že si zranění přivodil v páté minutě druhé třetiny při zákroku proti trestnému střílení Brada Marchanda a druhou třetinu ještě dochytal se dá usuzovat, že by se nemuselo jednat o nic vážného.

Dnes odpoledne Maple Leafs zapsali Samsonova na listinu zraněných hráčů.

Už v noci potom Maple Leafs podepsali smlouvu pro zápasy v NHL s brankářem Keithem Petruzzellim, který měl podepsaný kontrakt pouze pro zápasy v nižší AHL.

Pro Toronto bylo štěstím, že si v sobotu odpoledne Washington Capitals stáhli z waiver listu Maple Leafs útočníka Nicolase Aubé-Kubela a Torontu se tak uvolnilo jedno místo v limitu 50 kontraktů pro NHL.

V letošní sezoně Petruzzelli odchytal šest zápasů v dresu Marlies ve kterých zůstává zatím neporažený. V šesti zápasech má více než 92% úspěšnost zákroků a průměr 2,31 inkasovaných branek na zápas.

Zatím není jisté, jestli se Petruzzelli dostane do branky Maple Leafs během zranění Murrayho a Samsonova.

Dnes večer Maple Leafs hrají na ledě Caroliny a očekávám, že se do branky Toronta postaví Erik Kallgren. Jedna odchytaná třetina minulou noc by neměla být příliš velkou zátěží.

V úterý Maple Leafs nastoupí proti vedoucímu týmu Západní konference Vegas Golden Knights. V pátek a v sobotu potom Toronto čeká dvojice zápasů na domácím ledě s Pittsburghem a Vancouverem. Je tedy docela možné, že v jednom z těchto dvou zápasů se Petruzzelli do branky Toronta postaví.

Podpisem smlouvy s Petruzzellim mají Maple Leafs opět naplněný limit 50 kontraktů. To není dobrá situace v případě potřeby určité flexibility. Nemyslím si proto, že by se Kyle Dubas pouštěl do nějaké výměny aby posílil brankoviště týmu. Pokud by ale zdravotní potíže především u Matta Murrayho přetrvávali tak je zřejmé, že k posílení brankoviště dříve nebo později bude muset dojít.

Kromě zmíněných brankářů má Toronto v systému ještě Josepha Wolla. Ten má ale od minulé sezony problémy s ramenem a stále není připravený na návrat na led.

V Evropě potom působí Dennis Hildeby, kterého si Maple Leafs vybrali ve 4. kole letošního draftu. Hildeby má s Torontem podepsanou smlouvu pro NHL, ale je otázkou, jestli by ho chtěli Maple Leafs přesouvat do zámoří a zda by s tím souhlasil jeho současný klub Färjestad.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.