Silvestr 1988, Leafs porážejí Quebec šesti brankami v řadě

Psal se rok 1988 a organizace Colorado Avalanche, na jejímž ledě dnes večer Maple Leafs nastoupí hrála ještě jako Quebec Nordiques v rámci Adamsovy divize v Konferenci Pronce z Walesu společně s Torontem Maple Leafs.

A na silvestra 1988 se hrál na ledě Maple Leaf Gardens jeden ze tří vzájemných zápasů mezi Torontem a Quebecem v té sezoně. Už dva dny před tím, 29. prosince 1988 Maple Leafs vyhráli na ledě Quebec Coliseum 6-5 díky dvěma brankám a dvěma asistencím Eda Olczyka a brance a třem asistencím Garyho Leemana. V brance Toronta potom Allan Bester pochytal 38 ze 43 střel.

Na silvestra se hrála odveta na ledě Maple Leaf Gardens. Quebec v sestavě s bratry Sťaštnými a mladým Joe Sakicem ve své nováčkovské sezoně se podobně jako v předchozím zápase dostal v první třetině do vedení 1-0 brankou Walta Poddubnyho.

Maple Leafs ale šesti brankami v řadě Quebec opět porazili.

Ještě v první třetině srovnal levý křídelník Paul Gagne.

Ve druhé třetině se Maple Leafs brankou Ala Iafrateho a Daniela Maroise v přesilové hře dostali do vedení 3-1. Obě branky připravil Vincent Damphousse.

V divokém zápase si Nordiques připsali celkem 43 trestných minut. Maple Leafs si vykoledovali 27 trestných minut. Šest trestných minut si odseděl útočník Luke Richardson a také zkušený obránce Brad Marsh, který tehdy hrál ve své první sezoně za Toronto po přestupu z Philadelphie Flyers.

Ve třetí třetině si Maple Leafs třemi brankami pojistili svou 14. výhru v sezoně. V 10. minutě se po šesté v sezoně trefil útočník Craig Laughlin. Jenom 15 vteřin po něm vstřelil svou první branku v sezoně zmíněný Luke Richardson a tři a půl minuty před koncem třetí třetiny uzavřel skóre zápasu také svou první brankou v sezoně nováček Tim Armstrong, pro kterého to byl teprve druhý zápas v NHL. Armstrong odehrál ve své kariéře pouze 11 zápasů v NHL během sezony 1988-89.

V brance Toronta nastoupil ve druhém zápase v řadě Allan Bester a 29 zákroky ze 30 střel si připsal pátou výhru v sezoně z 11 zápasů.

Kromě Damphousse si dvě asistence připsal také veterán Tom Fergus se zkušenějším Gary Leemanem a tehdy dvaadvacetiletý Ed Olczyk.

Pro doplnění kontextu dodejme, že se Quebec Nordiques v roce 1995 přestěhovali do Denveru, kde nyní působí jako Colorado Avalanche.

Kromě toho mají Maple Leafs a Quebec ve své historii ještě jedno velké pojítko, výměnu Matse Sundina na jedné straně a kapitána Leafs Wendela Clarka na straně druhé v létě 1994.

Napsat komentářMichal Bukovic

před 9 měsíců

Fotka bohužel není z onoho zápasu na silvestra 1988, ale z jiného zápasu v únoru 1990 protože se mi nepodařilo fotku ze silvestra 1988 nikde najít.

Kdybyste někdo o nějaké věděl, tak dejte vědět 😉

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.