Přestupové období skončilo

Přestupové období skončilo a sestava Maple Leafs pro boje v playoff je víceméně daná. Až na jednu výjimku. O tom ale později. GM Maple Leafs Kyle Dubas v posledních hodinách před uzávěrkou přestupů neprovedl žádnou výměnu na úrovni NHL.

Jedinou výměnou byl příchod českého centra Radima Zohorny za křídlo Drydena Hunta. Byla to ale výměna na úrovni AHL, která se v tento moment prakticky nedotkla sestavy Maple Leafs.

„Jenom jsme cítili, že by to ještě víc pomohlo naší sestavě na centru a když budeme potřebovat, tak ho můžeme povolat,“ řekl k výměně Zohorny Kyle Dubas.

Maple Leafs tak mají dostatek prostoru pod platovým stropem k aktivaci brankáře Matta Murrayho, který je momentálně se svou smlouvou s cap hitem 4,687,500 dolarů na listině dlouhodobě zraněných hráčů (LTIR). Očekávám, že v následujích dnech bude Matt Murray zapsaný zpět do sestavy a Joseph Woll se bude stěhovat zpět AHL.

Tento přesun Maple Leafs zároveň zajistí prostor pod platovým stropem resp. díky LTIR navýšený o trochu víc než o 800 tisíc dolarů, které Maple Leafs mohou využít pro podpis Matthew Kniese. Právě to bude jediná změna, která ještě v sestavě Toronta může nastat.

Útočníka Matthew Kniese čeká ještě playoff v NCAA. Jeho University of Minnesota je s bilancí 25-8-1 (19-4-1 v BIG TEN Konferenci) hodnocená jako tým číslo 1 v žebříčku NCAA. Playoff Big Ten Konference začíná právě dnes a Minnesota má v prvním kole volno. Příští víkend Minnesota hraje svoje semifinále na jeden zápas. Pokud vyhraje tak Minnesotu čeká 18. března finále Big Ten Konference. V případě výhry ve finále Konference Minnesota postoupí do regionálního kola. To se hraje od 23. do 24. března. Vítěz každého ze čtyř regionálních kol postupuje do finálového turnaje NCAA Frozen Four. To se hraje v Amalie Areně V Tambě od 4. do 8 dubna.

Ještě před koncem základní části NHL může být Matthew Knies k dispozici Maple Leafs.

Letošní uzavírka přestupů a vypadá z pohledu Maple Leafs spíše jako letní přestavba než doplnění sestavy pro boje v playoff.

Ve druhé polovině února Kyle Dubas přivedl šest nových hráčů výměnou za Pierre Engvalla, Rasmuse Sandina, Joey Andersona, Pavla Gogoleva, Mikhaila Abramova a Adama Gaudetta.

Jenom pro srovnání během loňského léta tým opustilo sedm hráčů základní sestavy z playoff včetně kompletního brankoviště zatímco deset nových hráčů k Maple Leafs přišlo.

Kyle Dubas si jednoduše uvědomil, že tým, který v loňské sezoně posbíral pro Maple Leafs historických 115 bodů a vytvořil tak klubový rekord, nebyl složený tak, aby mohl uspět v playoff.

V letošní sezoně mají Maple Leafs předpoklad získat 108 bodů v základní části, ale tým je mnohem lépe vybavený pro tvrdé a náročné zápasy v playoff.

V polovině února Dubas předvedl první ze dvou velkých výměn když za dva hráče z AHL a 4 draftové pozice přivedl útočníky Ryana O’Reillyho a Noela Acciariho. Maple Leafs se díky této výměně posílili ve druhém útoku. Kapitán John Tavares se z centra přesunul na levé křídlo vedle Ryana O’Reillyho. Na pravé straně se mohou střídat Mitch Marner a Willy Nylander. Přesunem Johna Tavarese na levé křídlo Toronto vyřešilo dlouhodobé hledání levého křídla právě vedle Johna Tavarese. V loňské sezoně na tomto místě hrál například Ilya Mikheyev. V letošní sezoně kouč Sheldon Keefe vedle Johna Tavarese zkoušel například Calleho Jarnkroka, Nicka Robertsona nebo Alexe Kerfoota ale i přes určité náznaky žádné řešení nevydrželo dlouhodobě.

Kromě vyřešení problémů ve druhém útoku Maple Leafs příchodem Noela Acciariho výrazně posílili spodní šestku a především čtvrtý útok. Právě na centra čtvrté řady se postavil Noel Acciari. Maple Leafs v letošní sezoně na centru čtvrté řady zkoušeli především Pontuse Holmberga, který se ukazoval velmi dobře. Bude ale dobré dát mu ještě čas vyrůst. Na kritické zápasy v playoff Maple Leafs potřebují hráče se zkušenostmi jako je Noel Acciari, který v playoff odehrál 54 zápasů.

Na konci února pokračoval Dubas další velkou výměnou dvou hráčů z AHL (včetně Joey Andersona se zkušenostmi z NHL) a dvou draftových pozic za obránce Jakea McCabea a útočníka Sama Laffertyho. Jake McCabe je jednoznačné posílení prvních dvou obranných párů. Sam Lafferty potom doplnil čtvrtý útok a jeho výkon společně s Noelem Acciarim ve třetí třetině proti Flames slibuje velké věci Maple Leafs v playoff.

Příchody obránců Erika Gustafssona a Luke Schenna potvrdily Dubasovu snahu o vylepšení často kritizované hry v obranném pásmu. Gustafsson sice nezačal dobře, když přes něj padla první branka do sítě Maple Leafs v zápase na ledě Flames, ale potom už to bylo dobré. A Luke Schenn v prvním zápase posbíral 4 hity.

Kyle Dubas ale také musel uvolnit platový strop. K tomu sloužil odchod obránce Rasmuse Sandina (cap hit 1,4 milionů dolarů) v rámci výměny za obránce Erika Gustafssona (cap hit 800 tisíc dolarů) a útočníka Pierre Engvalla (cap hit 2,25 milionů dolarů).

Asi podle očekávání nakonec vůbec nedošlo k nějakým změnám v brankovišti. Maple Leafs se tak budou plně spoléhat na dvojici Ilya Samsonov, Matt Murray.

„Našim brankářům velmi věřím,“ řekl dnes večer Kyle Dubas.

Navíc Joseph Woll v zápase na ledě Calgary ukázal, že může být záložním řešením v případě, že se věci v brankovišti nebudou dařit tak, jak bychom si představovali. Woll na svůj třetí zápas v sezoně při zranění jednoho z dvojice Samsonov, Murray čekal od 18. února. Tehdy 29 zákroky pomohl Maple Leafs k výhře 5-1 na domácím ledě proti Montrealu Canadiens.

První ze dvou zápasů Maple Leafs v Albertě sledoval z tribuny. V těsném zápase na ledě Calgary ale odvedl fantastický výkon.

Jeho bilance v zápasech AHL a NHL dohromady je úctyhodná – 16-2-0 s úspěšností zákroků 93,2%.

Kyle Dubas už svou práci odvedl. Teď je to na koučovi a hráčích, aby přidali svou část práce. A minulý zápas byl velmi dobrým začátkem.

„Máme dobrý pocit z toho, kde se právě nacházíme,“ zhodnotil poslední události Kyle Dubas.

GO LEAFS GO!!!

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.