Ryan O’Reilly přináší zkušenosti do playoff. Leafs za to nabízí své trumfy

Mimo sestavu zraněný obránce Jake Muzzin, zraněný brankář Matt Murray, v AHL hrající útočník Kyle Clifford, obránce Maple Leafs Luke Schenn a útočník Ryan O’Reilly. To jsou hráči současné sestavy Maple Leafs, kteří si po posledním vítězném zápase sezony sáhli na Stanley Cup. A právě kvůli této skutečnosti Kyle Dubas v polovině února Ryana O’Reillyho přivedl.

Kromě toho, že hned ve své první sezoně v St. Louis O’Reilly dovedl Blues seznačně ke Stanley Cupu tak získal také cenu pro nejužitečnějšího hráče playoff Conn Smythe Trophy. V tom se od odstatních výrazně odlišuje.

Ocenění Conn Smythe Trophy o kterém rozhodují členové asociace profesionálních hokejových žurnalistů vypovídá o výjimečných vlastnostech daného hráče. Je udělována za výkony v celém playoff a získají ji pouze skuteční lídři vítězného týmu. Mezi jejími držiteli najdeme skutečné legendy, které tady ale nebudu všechny vypisovat, protože bych nerad na někoho zapomněl. Prakticky co jméno na podstavci to hokejový pojem.

Jediným hráčem, který kdy Conn Smythe Trophy získal v dresu Maple Leafs byl v roce 1967 Dave Keon.

Z ostatních držitelů ceny pro nejužitečnějšího hráče playoff si v dresu Maple Leafs zahrál například brankář Bernie Parent, který za necelé dvě sezony odchytal 65 zápasů Toronta. Bylo to ale ještě před tím, než byl v roce 1974 a 1975 oceněný Conn Smythe Trophy po tom, co dovedl ke Stanley Cupu Philadelphii Flyers. Na sklonku kariéry to byl také Brian Leetch, který v sezoně 2003–04 nastoupil k 15 zápasům základní části a dalších 13 odehrál v playoff. V sezoně 2003–04 měli Maple Leafs v sestavě dokonce dva bývalé držitele Conn Smythe Trophy. Kromě Leetche to byl ještě také Joe Nieuwendyk, který v Torontu strávil celou sezonu. A jako druhý brankář v Torontu odchytal dvě sezony (2009–10 a 2010-11) také Jean-Sebastien Giguere.

Teď je čas na to, aby dovedl Toronto ke Stanley Cupu Ryan O’Reilly.

Rodák z Ontaria tam už byl. Zná ty boje, ve kterých hokejista hraje za hranicemi svých možností. Psychických i fyzických.

„Je to nejlepší čas z celého roku. Tohle je to, proč hrajete celou sezonu, mít to přímo u dveří. Jsou to ty nejzábavnější zápasy. Bude to extrémně bojovné, extrémně náročné ale je to vzrušující výzva,“ řekl Ryan O’Reilly po sobotním tréninku Maple Leafs.

Uplynuly čtyři roky, ale ty vzpomínky jsou stále čerstvé.

Od té doby ale půlka součané sestavy našeho soupeře vyhrála dokonce dva Stanley Cupy. S tím se těžko soupeří.

Naštěstí Maple Leafs mají v sestavě jednoho z hráčů, který si právě v dresu Tampy Bay splnil svůj sen.

„Když jste v playoff něco odehráli, tak to může pomoct, to je jasné. Ale každý rok je jiný, týmy jsou kompletně jiné. Ale stále mi to dodává sebedůvěru. Myslím si, že vím, jak by to mělo vypadat,“ říkal o zkušenostech z playoff Ryan O’Reilly.

A co bude rozhodovat o úspěchu až playoff začne?

„Je to něco, co ani neumím vysvětlit. Jsou to rozhodnutí, která uděláte ve správný čas. Hrát proti Tampě Bay, kde vědí jak vyhrát. Budeme potřebovat to nejlepší z nás abychom je porazili,“ dodal O’Reilly.

Jsme v té fázi sezony, která nabízí to nejlepší z hokeje. Všichni se soustředí jenom na to, jak uspět v té těžké zkoušce jménem playoff.

Pak je tu ale nejistá budoucnost, která z velké části závisí na tom, co se stane v následujících 14 dnech potažmo dvou měsících.

Ryan O’Reilly byl velkou posilou Maple Leafs před uzávěrkou přestupů. Hráčem, který by měl dodat zkušenosti na střídačce v playoff a rozdílový hráč. Po sezoně se ale stane pro mnoho týmů jedním z hlavních cílů na trhu s volnými hráči.

A Maple Leafs mezi nimi chtějí být také.

V případě volných hráčů o novém týmu rozhoduje mnoho faktorů. Šance na to být vítězem, dlouhodobá smlouva a peníze samozřejmě.

Ale když dojde na emoce a rodinné poměry tak Maple Leafs nabízí něco navíc k tomu, aby se stali jednou z možností pro rodáka z Ontaria.

Kultura, která v prvnítřídní organizaci, jakou Maple Leafs jsou je něco, co zkušený veterán v ostatních týmem podle svých slov nepoznal.

Od svého příchodu náročný O’Reilly nadšeně mluvil o úrovni kterou klub z Torona nabízí. Ať už se jedná o trenéry na mítincích, spoluhráče nabízejících své názory, nebo od personálu pomáhající s rozvojem, který mu pomohl zůstat ve formě a rehabilitovat po operaci zlomeného prstu.

„Je to působivé,“ řekl O’Reilly o poměrech ve svém čtvrtém klubu v NHL.

„Vždycky jsem věděl, že je tady hodně prostředků a zdrojů. Dostat se sem a vidět to z první ruky je nejprve trochu ohromující. Jakmile se v tom srovnáte a se všemi se poznáte tak je to opravdu úžasná pomoc, která vám musí pomáhat ve hře.

„Jako když jsem se vracel po svém zranění a prostě každé složení tvého jídla, prostě všechno. Je to prostě nejlepší a nad vším, co jsem vidět,“ dodal O’Reilly.

Všechny tyhle výhody – lékaři, rozvojový personál, výživoví specialisté, zdroje – můžou být tím jazýčkem na vahách, když dojde na podpis nové smlouvy.

„Jo. Samozřejmě, jo, to je jasné. Ještě máme před sebou playoff, ale ano, o této organizaci nemůžu říct nic špatného. Dělají všechno správným způsobem,“ řekl O’Reilly bez váhání jestli mu podobná zkušenost může pomoct v rozhodování o podpisu nové smlouvy.

„A když něco nefunguje, tak to změní, že? Vždycky se snaží zlepšit se. A to je důvod proč je to tak úžasná organizace,“ dodal Ryan O’Reilly.

Bude to ale platit také o playoff? Doufejme, že ano. Že se Maple Leafs zlepšili v tom, co nefungovalo v loňské sérii a v té letošní to napraví.

GO LEAFS GO!!!
#ZměnímeTenPříběh
#LEAFSALLIN

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.