Maple Leafs vstupují do playoff 2023, hraje se Zápas číslo 1

Toronto Maple Leafs vstupují dnes večer do playoff 2023. Hraje se Zápas číslo 1 série prvního kola proti Tampě Bay Lightning. Bude to série, která bude připomínat válku mezi kanadským severem a americkým jihem. Série, ve které se zrodí legendy.

Chtěli jste to a dnes jste se dočkali. Každý z vás po tom toužil. Každý se těšil. Dlouho dopředu bylo zřejmé komu se Maple Leafs v prvním kole postaví. Týden před koncem základní části si Maple Leafs pojistili výhodu domácího prostředí na začátku série a také v případném Zápase číslo 7. V myslích hráčů a fanoušků nyní existuje jediná myšlenka. Nastoupit proti Tampě Bay a vrátit jim loňské vyřazení.

Nebude to ale jednoduché. Naopak. Bude to extrémně těžké. Fyzicky a psychicky náročné jak pro hráče, tak pro nás fanoušky. každá série playoff Stanley Cupu je velmi těžká. Série proti dvojnásobným šampionům a finalistům Stanley Cupu v posledních třech letech o to těžší. Pro Maple Leafs násobně.

Zápas číslo 1 série prvního kola je prvním krůčkem na cestě, která prověří všechny vaše schopnosti. Je neuvěřitelně těžké ten pohár vyhrát. Velkým hráčům historie se to nikdy nepodařilo. Chlapy, kteří v zápasech o stříbrný pohár padají do střel a nechají si lámat kosti v těle pláčou, když ten pohár zvedají nad hlavu. Jsou to momenty pouze pro vyvolené. A pro Toronto neexistuje těžší úkol než ten, který před nimi leží.

Přesně 340 dnů po vyřazení v Zápase číslo 7 se Maple Leafs postaví k úvodnímu vhazování letošního playoff. Loňský rok je minulost a dnes tady máme novou příležitost udělat věci správně.

Maple Leafs se poučili ze svých chyb v minulosti. Nebo se o to alespoň pokusili.

Ve svém posledním roce smlouvy využil GM Kyle Dubas všech možností před uzávěrkou přestupů, aby připravil tenhle tým vyhrát ty malé bitvy, kterými si Leafs v minulosti prohráli sérii. Přivedl Ryana O’Reillyho jako zkušeného bojovníka do druhého útoku, Noela Acciariho a Sama Laffertyho jako poctivé pracanty do spodní šestky a Luke Schenna s Jakem McCabem aby vyztužil obranu. Samozřejmě žádný z těchto kroků nebude nic znamenat pokud se to Maple Leafs skutečně nepovede.

Maple Leafs odvedli spoustu práce, aby se připravili na sérii prvního kola proti Tampě Bay. V tabulce Atlantické divize získali o 13 bodů více než Tampa Bay. Vylepšili svou obranu. S 220 inkasovanými brankami měli sedmou nejlepší obranu v lize. Gólový rozdíl mají plus 56 a k tomu třetí nejlepší poměr v lize mezi vstřelenými brankami a vstřelenými plus inkasovanými brankami (GF%) 56,44%. Přidejte sedmé nejlepší procento v odhadu očekávaných vstřelených branek (53,45%) a získáte čtvrtý nejlepší tým NHL v základní části. Stejně jako v loňské sezoně.

Tampa Bay se naopak propadla z osmého místa v loňské sezoně na 13. letos. Obrana Tampy Bay skončila s 252 inkasovanými brankami až ve druhé půlce ligy. Gólový rozdíl mají Lightning +28. Poměr GF% 13 nejlepší v lize a odhad očekávaných vstřelených branek 11 nejlepší v celé lize. Jsou to horší čísla než měla Tampa Bay v loňské sezoně, ale na to se nemůžou Maple Leafs soustředit.

Pro postup bude potřeba nechat na ledě všechno. Tahle série bude opět plná tvrdých hitů, strkanic a provokací. Ukázal nám to už minulý vzájemný zápas. Tampa Bay zůstala s 995 trestnými minutami třetím nejtrestanějším týmem v základní části jenom o 3 trestné minuty za druhou Floridou. Ze všech týmů v playoff mají Lightning nejvyšší počet vysloužených přesilových her (385) a hned po Floridě druhý nejvyšší počet vyloučení ze všech týmů v playoff (373). Hráči jako Maroon, Perry a další jsou známí svými provokacemi po odpískání.

V pondělí ale kouč Sheldon Keefe mluvil o tom, že se Maple Leafs nechtějí nechat těmito situacemi rozhodit a zdůraznil fyzickou hru, kterou si Leafs přinesou do Zápasu číslo 1.

„Tyhle věci nás netrápí. Naši hráči si budou stát za svým. A pro mě je nejdůležitější, že to neovlivní naši hru,“ řekl trenér.

„Nebudeme uhýbat. Nebudou po nás šlapat. Myslím si, že jsme týmem, který bude hrát na plné pecky a hodně si věří. Nic z těch věcí nás nebude trápit. Je důležité soustředit se na to, co se stane mezi hvizdy,“ dodal Keefe.

Maple Leafs musí hrát svou hru. Rychlý přechod z obranného pásma. Nevzdávat se své identity rychlého a šikovného týmu. Zároveň chodit do těch míst, kde to bolí, bojovat víc než kdykoliv jindy obzvlášť kolem brankoviště v útočném pásmu a před brankovištěm ve vlastní třetině.

A přesně k tomu mají Maple Leafs postavenou svou sestavu, která se dnes večer nebude lišit od toho, co jsme viděli po většinu zápasů od uzávěrky přestupů.

Mitch Marner sice nedosáhl na svou stovku v základní části, ale jeho souhra s Austonem Matthewsem bude i tak fungovat. Centr Ryan O’Reilly se uzdravil po zloměnině prstu a je připravený nastoupit ve druhém útoku vedle kapitána Johna Tavarese a Williama Nylandera, který se 40 brankami prožil famózní základní část.

Také spodní šestka bude mít očekávané složení včetně Zacha Aston-Reese, který od začátku tréninkového kempu kam přišel na zkoušku ušel velkou cestu. Nebude chybět ani Calle Jarnkrok s 20 brankami v základní části, univerzál Alex Kerfoot, bojovníci Noel Acciari a Sam Lafferty nebo defenzivní specialista David Kämpf na kterého kouč Sheldon Keefe hodně spoléhá, když musí Leafs bránit.

Nováček Matthew Knies bude sledovat Zápas číslo 1 z tribuny. A to je správně. Navzdory třem zápasům na konci základní části Knies sotva stihl společný trénink a nastoupit do takhle důležitého zápasu by byl obrovský risk od kouče. Přesto by se mohl v pozdějším průběhu série do zápasu podívat.

„Ještě ani neviděl led ve Scotiabank Aréně, natož aby na něm bruslil. Každá zkušenost, kterou získá, mu pomůže… Je to hráč, který nám může pomoci a je to pro nás další skvělá možnost,“ řekl Sheldon Keefe v neděli.

Předpokládaná sestava Maple Leafs v Zápase číslo 1 dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Tavares – O’Reilly – Nylander
Kerfoot – Acciari – Jarnkrok
Aston-Reese – Kampf – Lafferty

McCabe – Brodie
Giordano – Holl
Rielly – Schenn

Do branky se postaví Ilya Samsonov. Na střídačce bude připravený Joseph Woll.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!🍁💙🤍
#ZměnímeTenPříběh
#LEAFSALLIN

Napsat komentářist dalej

před 5 měsíců

zabudnut a ist dalej…

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.