Preview druhého kola playoff 2023

Toronto Maple Leafs se ve druhém kole playoff 2023 utkají s Floridou Panthers. Bude to první vzájemná série playoff mezi Maple Leafs a Panthers v historii. Zatímco Toronto si v prvním kole poradilo 4-2 na zápasy s Tampou Bay tak Florida otočila sérii prvního kola proti Bostonu Bruins z 1-3 na 4-3.

Už jenom tohle dělá z Floridy velmi nepříjemného soupeře pro další boje v playoff.

Florida ukázala jak bojovný a obětavý tým to je. A také nepříjemně hrající tým. S celkovým počtem 267 hitů jsou Florida Panthers čtvrtým nejvíce hitujícím týmem playoff. Po Seattle, Torontu a Tampě Bay. Na 60 minut hry si Florida připsala 36,85 hitů.

Kromě toho Panthers nastříleli v prvním kole obraně Bostonu, která byla v základní části se 174 inkasovanými brankami nejlepší v lize, 26 branek.

V sedmi zápasech prvního kola si Florida připsala 25% úspěšnost přesilových her ale také 59,3% úsěšnosti oslabení. To nepatří mezi silné stránky Panthers. V prvním kole playoff bylo na oslabení horší už jenom Vegas a Los Angeles.

Nehledě na statistiky bude Florida pro Toronto nevyzpytatelným soupeřem.

Maple Leafs vstupují do druhého kola po překonání prvního soupeře v uvolněné náladě. Strašák prvního kola je pryč a Maple Leafs mohou ukázat, že současná sestava je JINÁ. Bude ale důležité vyrovnant playoff mód soupeře, který už od konce základní části hraje v každém zápase o přežití.

Bude ve druhém kole rozhodovat výhoda psychické pohody a touhy dokázat něco velkého na straně Maple Leafs nebo opojný pocit z největšího překvapení v historii playoff?

Tohle bude série plná naprostého chaosu a zmatku. Nečekejte poklidné zápasy s rozhodnutým skóre. Tohle budou zápasy, ve kterých budou oba týmy stavět na vibracích, které je provázeli prvním kolem.

Vibrace, kterými si Maple Leafs pomohli k první výhře v sérii playoff v éře Austona Matthewse prožívá celé Toronto. Roky zklamání jsou pryč a Maple Leafs chtějí úspěch. Jarní sen Maple Leafs je zpět. Chyběl jsi mi starý příteli. Je zpátky ta naděje, na kterou si matně pamatuju z přelomu tisíciletí, kdy Maple Leafs válčili s Ottawou, Philaldephií, New Jersey, Buffalem nebo Carolinou a dokráčeli dvakrát až do Finále Konference.

A pak je tu ten netušený úspěch Floridy proti týmu s rekordní základní částí v zádech. Té Floridy, která byla v loňské sezoně v podobné pozici jako Boston letos. Také trochu překvapivě vyhrála základní část i když ne v takovém stylu jako Boston letos. A potom přišlo zklamání ve druhém kole playoff když už se téměř všichni na Floridě viděli s pohárem na oslavách. Stejně jako letos v Bostonu. V létě Panthers provedli výrazné změny v sestavě. Vyměnili Jonathana Huberdeaua za Matthew Tkachuka, který byl společně s obráncem Brandonem Montourem nebo Carterem Verhaeghem vjedním z důvodů proč Florida vyřadila Boston v sedmi zápasech. Je tu také veterán Aleksander Barkov nebo Eetu Luostarinen, který prožívá přelomovou sezonu. Zapomenout nesmíme ani na oživeného Sergeie Bobrovskyho v brance nebo na zjevení Alexe Lyona. Byl to právě on, kdo vychytal na konci základní části šest výher v řadě, kterými výrazně pomohl Floridě do playoff.

V základní části se Maple Leaf potkali s Floridou čtyřikrát, dvakrát doma a dvakrát venku. Ve čtyřech zápasech si Toronto připsalo bilanci 3-0-1 ale tři ze čtyř zápasů rozhodovalo prodloužení.

Vzájemné zápasy Maple Leafs proti Panthers v sezoně 2022-23

DatumHostéDomácíVýsledek
17.1. 2023Florida PanthersToronto Maple Leafs4-5 OT
23.3. 2023Toronto Maple LeafsFlorida Panthers6-2
29.3. 2023Florida PanthersToronto Maple Leafs3-2 OT
10.4. 2023Toronto Maple LeafsFlorida Panthers2-1 OT

V prvním kole playoff 2023 dokázali Maple Leafs vyhrát 3 zápasy v prodloužení včetně rozhodujícího šestého zápasu. Pokaždé na ledě Tampy Bay.

Florida hrála s Bostonem dvě prodloužení. Za stavu 1-3 na zápasy dokázali Panthers na ledě Bostonu vyhrát prodloužení pátého zápasu a také prodloužení sedmého zápasu v Bostonu.

Maple Leafs musí hrát svou útočnou hru zalouženou na schopnostech svých lídrů Austona Matthewse a Mitche Marnera doplněnou o fyzické prvky spodní šestky a obránce Jakea McCabea a Luke Schenna, kterou uspěli proti Tampě Bay.

Zároveň bude třeba udržet vysokou úspěšnost speciálních formací na přesilovku i oslabení.

Maple Leafs mohou být díky svým schopnostem dominantním týmem v sérii. Když si nepřipustíme tíhu momentu. Vždyť je to pořád jenom hokej a je třeba hrát svou hru. Nedívat se nalevo, naprovo, ale jít si pro to.

Začínáme v úterý večer.

GO LEAFS GO!!!
#ZměniliJsmeTenPříběh
#LEAFSALLIN

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.