Maple Leafs vstupují do druhého kola playoff. Hraje se Zápas číslo 1

Toronto Maple Leafs vstoupí dnes večer na domácím ledě do neznámých vod. Hraje se Zápas číslo 1 série druhého kola playoff 2023 s Floridou Panthers. Pro tuhle partu kolem Austona Matthewse, Mitche Marnera a Mo Riellyho je to něco úplně nového. Tady ještě tenhle tým nebyl.

„Nemůžeme být spokojeni, Je toho před námi mnohem víc a my na to musíme být připraveni,“ řekl po postupu z prvního kola útočník Mitch Marner.

Po rozhodujícím šestém zápase na ledě Tampy Bay se tým v neděli přesouval zpět do Toronta.

V pondělí se hráči vrátili do tréninku. Podle složení sestavy na ledě Ford Performance Centre to vypadá, že se kouč Sheldon Keefe hodlá vrátit zpět k tradičnímu systému s 12 útočníky a šesti obránci. Útočník Zach Aston-Reese trénoval zpátky ve čtvrtém útoku vedle Davida Kampfa. Stejné jako v šestém zápase na ledě Tampy Bay zůstalo složení obrany. Timothy Liljegren bruslil vedle Marka Giordana zatímco Justin Holl trénoval jako extra společně s Erikem Gustafssonem.

„Zůstane tady osm týmů a je skvělé být mezi těmi osmi ze 32. Ale musíme se i nadále ujistit, že hrajeme na samé hraně. Chceme mít mohem lepší začátek této série než jsme měli naposledy,“ řekl po pondělním tréninku kouč Sheldon Keefe.

Do plného tréninku se už vrátil brankář Matt Murray, který se podle svých slov cítí dobře a je ochotný udělat cokoliv, aby pomohl při střídání tří brankářů se Sammym a Wollem. Kouč Sheldon Keefe řekl, že Murray zůstává jako brankář číslo 3. Bude trénovat se skupinou a pravděpodobně také cestovat s týmem k zápasům venku, ale nebude se hned vracet do sestavy.

Dnes měli hráči pouze dobrovolný trénink kterého se účastnilo kompletní brankářské trio, podstatná část obrany a jenom pět útočníků spodní šestky.

Ještě před začátkem série vyvovala v Torontu velké pozdvižení snaha klubu Florida Panthers omezit prodej vstupenek na své domácí zápasy pro fanoušky Maple Leafs. Prodej bude omezený pouze pro rezidenty podle adresy platební karty. To ovšem pro mnoho kanadských fanoušků nebude zřejmě příliš velký problém. Mnoho tzv. sněžných ptáků, jak se kanaďanům kteří během zimy tráví čas na Floridě má samozřejmě ať už místní bankovní konto nebo přítelé, se kterými asi nebude problém domluvit nákup vstupenek.

Také hráči si myslí, že to Leafs Nation nezabrání podpořit tým v zápasech venku.

„Pochybuji,“ řekl ke snaze Floridy obránce Jake McCabe.

Jedno je jisté. Ať už budou fanoušci Leafs cestovat k zápasům na Floridě nebo budou tým podporovat z Toronta tak ta podpora bude neskutečná. Za Maple Leafs stojí prakticky celé Ontario a kromě Alberty a snad také Quebecu také většina Kanady.

Kromě vstupenek je velkým tématem nadcházející série také útočník Floridy Matthew Tkachuk.

Maple Leafs s ním mají jisté zkušenosti ještě ze sezony 2020-21, kdy Maple Leafs hráli společně s Calgary v jedné divizi. Oba týmy se tehdy potkali celkem desetkrát v základní části během kterých si hráči vybudovali opravdu osobní vztahy. Dá se čekat, že se Matthew Tkachuk bude snažit předchozí vztahy obnovit a série bude v tomto smysli velmi vypjatá.

„Je toho hodně, co je třeba zvládnout. Je velmi dynamický, dokáže být nebezpečný z rychlého brejku, dokáže vytvářet akce, dokáže skórovat, tlačí se do branky, pohybuje se kolem brankoviště. Je stejně dobrý jako kterýkoliv hráč v NHL za brankovou čárou a kolem mantinelů. Takže je toho hodně,“ řekl o hře Tkachuka kouč Sheldon Keefe.

V sérii s Bostonem to byl právě on, kdo vedl svůj tým pěti brankami a 11 body.

„Jeho hra se příliš nezměnila. Hraje na hraně, je pořád před brankou, hraje fyzicky. Dělá hodně těch malých věcí, které sice možná nejsou tak parádní nebo to není tolik vidět, ale je extrémně chytrým hráčem,“ dodal k Tkachukovi Auston Matthews, který s ním strávil sezonu 2014-15 během juniorů v americkém juniorském programu.

Kromě Matthewse si s Tkachukem zahrál také Mitch Marner. Společně vedli London Knights za Memorial Cupem v OHL.

„Samozřejmě se velmi mluvilo o tom, jak hrál v prvním kole, odvedli skvělou práci. Víme, jakým hráčem se bude snažit být. A to je kolem branky, bude se snažit dostat se před obličej a tyhle věci. Takže si musíme být jistí snažit se udělat co nejvíc dostat ho od našeho brankáře,“ řekl Mitch Marner.

Matthew Tkachuk je rozhodně velmi dobrým hráčem a dokáže se vám dostat pod kůži. Maple Leafs se ale nemohou nechat rozhodit jedním takovým hráčem. Nehledě na to, že máme za poslední dva roky dostatek zkušeností se stejnými typy hráčů v dresu Tampy Bay. Na tohle musí být hráči Maple Leafs připraveni.

Předpokládaná sestava Maple Leafs v Zápase číslo 1 dnes večer:

Knies – Matthews – Marner
Jarnkrok – Tavares – Nylander
Bunting – O’Reilly – Acciari
Aston-Reese – Kampf – Kerfoot

McCabe – Brodie
Rielly – Schenn
Giordano – Liljegren

Do branky se postaví Ilya Samsonov. Na střídačce bude připravený Joseph Woll.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!🍁💙🤍
#ZměniliJsmeTenPříběh
#LEAFSALLIN

Napsat komentářJan Orban

před 4 měsíce

Operator zamrzol si? to bolo clankov o uspechu….a teraz? ved napis nieco….

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.